OCT 29

Sklep internetowy
Opublikowany przez: Marek Kowal | Tagi: prawo, bezpieczeństwo, sklep, polityka | Data: 2017-08-18

Jeśli myślimy o tym aby prowadzić sklep internetowy z naszymi produktami, jest na pewno ciekawy pomysł na biznes, który może okazać się świetnym rozwiązaniem na pracę.

Warto wykorzystać możliwości jakie daje nam internet i rozwijać swoje umiejętności czy już istniejący sklep. Poza produktem musimy pamiętać o istniejących przepisach prawnych, które regulują jak taka działalność ma być prowadzona. Jakie jest zabezpieczenie informacji i danych osobowych w sklepie, jeśli użytkownicy, którzy kupują podają takie dane. 

Często sklepy wymuszają konieczność rejestracji i podawania danych, które nie mogą być przekazywane dalej. Wszystko zależy od tego jak wygląda regulamin sklepu. My jako konsumenci musimy być wyczuleni na próby wyłudzenia od nas podawania danych wrażliwych i przekazywania ich podmiotom współpracującym z danym sklepem czy firmą. Jeśli zatem rejestrujemy się w jakimś sklepie internetowym, na portalu czy podpisujemy umowę z operatorem, warto dokładnie przeczytać regulamin sklepu czy firmy, bo często niepotrzebnie podajemy dane, które mogą być przekazywane. Nie na wszystko musimy wyrażać zgodę, są oczywiście, pewne części regulaminu, gdzie wymagane jest zabezpieczenie informacji i danych osobowych w sklepie, ale musimy być bardzo uważni i czytać dokładnie regulamin sklepu.

Polityka bezpieczeństwa informacji wciąż nie jest bardzo dobrze regulowana, nasze dane są przekazywane wielu organom współpracującym z daną firmą, z którą my się związaliśmy. Najlepiej pytać podczas podpisywania umowy o znaczenie klauzuli odnośnie podawania danych i przekazywania ich dalej i uważnie samemu czytać.
Więcej na stronie e regulaminy

Fotografie:

prawo

bezpieczeństwo

sklep

polityka

Twój komentarz