OCT 29

Kredyt z problemami
Opublikowany przez: Marek Kowal | Tagi: prawo, radca prawny, kredyt, waluta, franki, pozew | Data: 2017-06-12

Zaciągnięcie jakiegokolwiek zadłużenia oznacza konieczność zaciśnięcia przysłowiowego pasa oraz podporządkowania się warunkom kredytowym.

Nie zawsze jednak pozostają one niezmienne. Zwłaszcza kredyty walutowe są tutaj obarczone pewnym ryzykiem, o którego niebezpieczeństwie przekonali się w ostatnich latach ludzi mający kredyty we frankach. Wielu z nich zastanawia się, kredyt we frankach - pozew Nie jest to jednak zadanie łatwe, ponieważ po ich stronie rzadko kiedy stoi sama umowa. 
Podczas zaciągania kredytu w obcej walucie teoretycznie kredytobiorca musi zdawać sobie sprawę z ryzyka zmiany cen. Trudno było jednak przewidzieć, że będą one podlegały tak znacznym wahaniom. Na ich skutek wiele osób ma teraz poważne problemy finansowe, a w pomoc frankowiczom angażują się najwyżsi przedstawiciele władz krajowych. Problem jest znaczny, ale wielu kredytobiorców, spłacających swoje zadłużenia w narodowej walucie, podkreśla, że każda pożyczka oznacza wyrzeczenia, a także ewentualne problemy ze spłatę.
Trzeba się z nimi liczyć, choć nie każdemu przychodzi to łatwo. Poszukiwana jest chociażby polecana kancelaria prawna, której pracownicy wytłumaczą swoim klientom, jaka jest ich sytuacja. Instytucje finansowe robią to bowiem raczej niechętnie, skupiając się przede wszystkim na własnym stanowisku i swoich racjach. Zatem osobom posiadającym kredyt pozostaje szukać fachowego wsparcia w kancelariach zajmujących się tego rodzaju kwestiami.
Zainteresowanie polityków tym tematem jak zwykle największe było przed wyborami, już po nich kwestia ta zeszła na dalszy plan. Podobnie jak wiele innych obietnic wyborczych.

Fotografie:

prawo

radca prawny

kredyt

waluta

franki

pozew

Twój komentarz