OCT 29

Co jest potrzebne do drukowania?
Opublikowany przez: | Tagi: biznes, biuro, drukowanie, wydruk | Data: 2020-05-22

Każda z drukarek posiada elementy eksploatacyjne, które raz na jakiś czas w związku z jej użytkowaniem trzeba wymieniać na nowe.

Wydatków tego typu nie unikniemy, dlatego warto przed zakupem sprzętu do drukowania przeanalizować jakie dodatkowe koszty będziemy ponosić w toku jego pracy.

Najczęstsze wydatki związane z drukowaniem obejmują tusz przy drukarkach atramentowych i tonery przy drukarkach laserowych. Jeśli chodzi o standardowe wydruki w kolorze czarnym, jeden pojemnik z czarnym tuszem starcza standardowo na średnio około 500 stron wydruku, a jego zakup to kwestia kilkudziesięciu złotych. Dlatego drukarka atramentowa jest dobrym rozwiązaniem w przypadku niewielkiej ilości wydruków. Natomiast przy drukarkach laserowych stosuje się tonery o wydajności od nieco ponad 1000  do nawet 3000 i więcej stron wydruku. Koszt jednego tonera w kolorze czarnym to jednak już kwestia wydatku w kwocie kilkuset złotych. Oprócz tego, jeśli chcemy dokonywać wydruków kolorowych, trzeba zakupić tusze kolorowe i kolorowe tonery. Ich ceny są podobne do tuszu i tonera w czarnym kolorze, natomiast trzeba zakupić ich aż trzy rodzaje (Cyjan,Magenta,Yellow), aby móc takich kolorowych wydruków dokonywać, gdyż drukarka miesza te trzy kolory, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt wydruku. Dowiedz się więcej na stronie https://www.amidruk.pl

Przy drukarkach laserowych istnieją także dodatkowe elementy eksploatacyjne, które co jakiś czas trzeba także wymieniać lub regenerować. Najistotniejszym z nich jest tzw. bęben światłoczuły, które poprzez obracanie się i odpowiednie namagnesowanie pośredniczy w przenoszeniu zawartości tonera na papier. Taki bęben starcza zazwyczaj na 10 do 40 tys. wydruków. Często sama drukarka sygnalizuje nam konieczność jego wymiany. Jeśli nie decydujemy się na regenerację, wydatek na ten element to kwestia kilkuset złotych, dlatego przy tańszych drukarkach laserowych warto rozpatrzyć po prostu zakup nowej drukarki. Przy pracy drukarki trzeba także obserwować inne jej elementy mechaniczne. Wśród nich można wymienić rolki, które pobierają papier oraz separatory stron. Przynajmniej raz na rok należy dokonać ich sprawdzenia i konserwacji rozpatrując ich ewentualną wymianę. Koszty tych części nie są wysokie (to wydatek rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych), a dzięki ich sprawnej pracy będziemy mieć pewność, że drukarka będzie każdorazowo prawidłowo pobierała papier i unikniemy nieprawidłowych wydruków.

Fotografie:

biznes

biuro

drukowanie

wydruk

Twój komentarz